pozwala przejść do poprzeniej strony                                                                                      
  1.     O Veni•Vidi
  2. Narząd wzroku
  3. Usługi
  4. Dla rodziców
  5. Dla dorosłych
  6. Niewidomości
  7. Artykuły
  8. Kontakt

WIZYTY U PACJENTÓW

DZIECI

Veni●Vidi oferuje wizyty domowe u dzieci w każdym wieku, od noworodków począwszy. W zaburzeniach funkcji wzrokowych rolą tyflopedagoga i rehabilitanta wzroku jest w trakcie wizyt jak najwcześniejsza stymulacja widzenia i stymulowanie do patrzenia.

Gdy w rodzinie przychodzi na świat dziecko niewidome lub słabowidzące wówczas specjalistyczna pomoc potrzebna jest także rodzicom. Wspólnie odnajdziemy się w trudnej sytuacji, ponadto rodzice zostaną nauczeni wielu rzeczy odpowiadających na pytanie ‒ jak być rodzicem dziecka z dysfunkcją wzroku? Rodzice nauczą się zachowań wobec dziecka, jak też tego, jak interpretować jego zachowanie. Dorośli w rodzinie będą mieli zademonstrowane, jak bawić się z dzieckiem i jak nieustannie włączać je do życia domu i rodziny. Wszystkie te czynności muszą się odbywać w naturalnym środowisku dziecka, nie zaś w gabinecie specjalistycznym.

DOROŚLI

Ofertę Veni●Vidi stanowi także specjalistyczna praca z dorosłymi oraz wizyty w ich domach. Dorosłe osoby niewidome, ociemniałe i słabowidzące są wówczas uczone orientacji przestrzennej i poruszania się z laską od miejsca zamieszkania do konkretnych miejsc. Starannie opracowywane są konkretne trasy istotne z punktu widzenia podopiecznego Veni●Vidi. Są to między innymi trasy z domu do sklepu, do przychodni, na pocztę i do wszelkich innych miejsc, w których podopieczny cyklicznie musi bywać.

W domu podopiecznego odbywa się natomiast modyfikacja otoczenia

UMAWIANIE WIZYT

Wizyty domowe prosimy umawiać pod numerem telefonu 602 760 079 lub przez adres poczty elektronicznej

Tekst alternatywny

Partnerzy:
Tekst alternatywny   Tekst alternatywny Tekst alternatywny  
Copyright © 2015 Veni●Vidi TERAPIA I REHABILITACJA WZROKU. Wszelkie prawa zastrzeżone. │ Polityka prywatności